Zateplení stropů nevytápěných sklepních a půdních prostor

14.10.2022

Energetická krize je tady. Úspory energií jsou nejefektivnější cestou k řešení. Vnější obálku, fasádu domu, letos již nejspíše zateplit nestihneme, z důvodu nutných příprav, průzkumů, potřebných povolení atd.. Co bychom však zateplit měli a určitě to stihneme, jsou sklepní a půdní prostory. Při revitalizacích bytových domů jsou často opomíjeny, byť je to velmi důležitou součástí celé obálky. Práce zde mohou být prováděny i v zimních měsících a uspořit na topení můžete již tuto topnou sezónu.

Úspory energií jsou nejefektivnější cestou k řešení. 

zateplení sklepních prostor

  • lamela
  • sádrokartonový podhled s minerální izolací

zateplení půdy, podkroví

  • minerální izolace
  • pochozí lávky

Zateplení stropů sklepních prostor

Zateplení podhledů stropů nevytápěných prostor lze provést elegantně více způsoby, nejčastější řešení je pomocí izolantu z desek nebo lamel z minerální vlny s kolmou orientací vláken, navíc se zkosenými hrany. Po montáži se povrch zpevní podkladním nátěrem a následně opatří barvou. Jedná se o jednoduchou a rychlou montáž, výsledkem je nehořlavé řešení, splňující veškeré potřebné normy.

Další možností je izolace nového sádrokartonového stropu, výhodou je vzniklý prostor, kudy můžeme vést například kompletní rozvody nových elektroinstalací a také finální podoba s vysokou estetickou hodnotou. Při použití minerální izolace se jedná o velmi vhodné řešení pro jakékoliv prostory.

S výběrem Vám samozřejme pomůžeme a poradíme.

Zateplení půdy (strop mezi obytným prostorem a nevytápěnou půdou)

Zateplení půdy přináší jednoznačně větší komfort bydlení, ale i významné finanční úspory. Když izolační konstrukce odděluje nevytápěný prostor od vytápěného, zajišťuje zateplení příjemnou teplotu v interiéru, bez zvýšených nákladů na vytápění. Na výběr je nepochozí zateplení půdy, kdy se utvoří např. pochozí lávky pouze k revizním dvířkám u komínů apod., ale i varianta kompletně pochozí, kdy Vám v domě vznikne nový prostor k využití.

Máte zájem o nezávaznou cenovou nabídku?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět. Cenovou nabídku pro Vás vypracujeme zcela zdarma. Práce provádíme po celé ČR.

Případně nás navštivte, probereme to u kávy